Tortas „Krištolo versmė“
22433
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22433,stockholm-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Tortas „Krištolo versmė“

Gelianai Subrab konditerija yra gyvenimo eksperimentas, atsiradęs iš noro kurti, atrasti, suderinti nesuderinamus dalykus, dalintis, stebinti ir džiuginti kitus. Ji teigia, jog geriausi desertai sukuriami eksperimentuojant. Tik tokiu atveju, labiausiai būna gaila, kai kitą kartą analogiško deserto nepavyksta atkartoti. Tačiau Tortų turnyrui siūlomas skanus eksperimentas buvo dokumentuojamas, sveriamas ir užrašomas. Ruošdama šį tortą Geliana pasikliovė posakiu, jog „kiekviename torte visada yra truputis druskos dėl skonio“, tada jam parinko skaniausius ingredientus, be kurių neįsivaizduoja svajonių deserto bei papuošė tortą kristalu.

 

24 cm skersmens ir 2,5 kg svorio tortui

 

Biskvitui:

2 kiaušinių

2 kiaušinių baltymų

85 g cukraus pudros

85 g migdolų miltų ar maltų pistacijų

20 g kvietinių miltų

15 g sviesto

žiupsnelio druskos

 

Uogų sluoksniui:

400 g aviečių ar mėlynių tyrės

20 g uogienės tirštiklio

50 g cukraus

8–10 g želatinos

 

Citrinų kremui:

4 kiaušinių trynių

100 g cukraus pudros

1 citrinos žievelės

65 g citrinos sulčių

65 g sviesto

3 g želatinos

žiusnelio druskos

 

Baltajam kremui:

250 g baltojo šokolado

375 g pieno

20 g želatinos

750 g plakamosios grietinėlės

 

Iškepame biskvitus

Kiaušinius, cukraus pudrą ir kvietinius miltus išplakame plaktuvu iki baltumo, apie 10 minučių. Įmaišome riešutų miltus ir lydytą atvėsusį sviestą. Atsargiai įmaišome iki standumo išplaktus kiaušinių baltymus su druska. Kepame iki 180 laipsnių karščio įkaitintoje orkaitėje kol viršus lengvai paruduos.

 

Paruošiame uogų sluoksnį

Uogų tyrę su cukrumi trumpai pakaitiname, sudedame uogienės tirštiklį ir paverdame 3–5 minutes. Sudedame išbrinkusios želatinos lapelius. Atvėsiname, supilame į apvalią 20 cm skersmens formą ir padedame į šaldymo kamerą stingti.

 

Paruošiame citrinų kremą

Kiaušinių trynius, cukrų, citrinos žieveles ir citrinos sultis sudedame į indą ir kaitiname virš garų puodo nuolat maišydami, kol sutirštės. Nukeliame, sudedame išbrinkusios želatinos lapelius. Gerai įmaišome. Sudedame sviesto gabalėlius, gerai išmaišome ir paliekame kiek atvėsti. Kremą išplakame plaktuvu ir sudedame į formą ant beveik sušalusio uogų sluoksnio. Abu sluoksniai turi tvirtai sušalti šaldymo kameroje.

 

Paruošiame baltąjį šokoladą

Pieną pašildome iki užvirimo ir juo užplikome baltąjį šokoladą. Gerai išmaišome, sudedame išbrinkusios želatinos lapelius ir išplakite trintuvu. Atvėsiname, sumaišome su plakta grietinėle ir nedelsdami pradedame formuoti tortą.

 

Surenkame tortą 

24 cm skersmens žiedą aptraukiame plėvele. Įpilame šiek tiek baltojo kremo (3  – 5 cm) ir paliekame kelioms minutėms šaldytuve. Kremas turi pastingti tiek, kad ant jo uždėjus šaldytą uogų ir citrinų kremo sluoksnį šis šiek tiek nugrimztų į baltą kremą, tačiau nepasiektų formos dugno. Ant uogų ir citrinų kremo užpilame dar baltojo kremo. Dedame pusę biskvito ir vėl kremo. Pats paskutinis sluoksnis turi būti biskvito, t.y. torto apačia – dugnas. Paruoštą tortą dedame į šaldymo kamerą ne mažiau kaip 8 valandoms. Sušalusį tortą išimame iš formos. Puoškite pagal savo kūrybingumą – palikite baltą it sniego, ledo ar druskos luitą. Užpilkite spalvota veidrodine šokoladine glazūra ar padenkite šokoladinio aksomo sluoksniu. 

Papuoštą tortą geriausia atšildyti šaldytuve – tokio dydžio tortą bus galima valgyti po maždaug 6 valandų. Jei valgysite anksčiau – mėgausitės ledais, kas irgi nuostabu karštą vasaros dieną.

Dalyvė

Geliana Subrab