TORTAS „SAULĖ“
22678
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22678,stockholm-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

TORTAS „SAULĖ“

 

Torto autorė – GELIANA SUDRAB

 

Tortas įkvėptas M.K.Čiurlionio paveikslo „Saulė“, 1907

http://ciurlionis.eu/paveikslas/saule/ 

Druskininkai ir M. K. Čiurlionis – ši sąsaja įkvėpė mane į šį „Tortų turnyrą“ pažvelgti ypatingai. 

M.K. Čiurlionio tapyba – ar ji gali būti perkelta į realybę? Taip, M.K.Čiurlionio namai birželio pradžioje pakvietė pažinti dailininko paveikslus ir pasivaikščioti „Angelų takais“. Ar galima „pajausti“ kūrinio kvapą ir skonį? O, taip! Paveikslas gali nuvesti mus į naujų skonių pasaulį.

Saulė M.K. Čiurlioniui yra didžioji šviesos ir gyvybės versmė, tamsos ir šalčio nugalėtoja, gėrio simbolis.  

Šį kartą Saulė nušvito išskirtiniu skoniu. Fotografuojant tortą „Saulė“ M.K.Čiurlionio namuose Vilniuje mus lydėjo saulėtas rytas, gyvai skambanti muzika, jaukumas ir ramybė. Toks ir yra šis, ypatingai progai sukurtas, desertas – vedantis mus menininko keliais į reikšmingus jo gyvenimui ir kūrybai Druskininkus.

Migdolinis biskvitas su šaltyje džiovintų aviečių gabaliukais, perteptas šviežiomis avietėmis ir maskarponės sūrio kremu. Tai pagrindas 5 skirtingų skonių sluoksniams. Sodrios šviežios avietės susijungia su trintais mangais, ir čia nustebina gaivi rūgštelė – pasiflorai. Pats laikas pajusti švelnius bananinius grietinėlės putėsius ir konditerijos karalienę – vanilę – ypatingai lengvą baltojo šokolado ir grietinėlės kremą. Deserto akcentas – plonytis ir traškus juodojo šokolado „miškas“.

Tokia paslaptinga, gaivi ir lengva yra „Saulė“.

 

RECEPTAS

 

INGREDIENTAI

 

Migdoliniam biskvitui:

2 kiaušinių

2 kiaušinio baltymų

85 g cukraus miltelių

85 g migdolų miltų

20 g kvietinių miltų

15 g sviesto

Sūrio kremui:

100 g maskarponės 

10 g cukraus miltelių

50 g grietinėlės

1 g želatinos 

Aviečių kremui:

250 g šviežių trintų aviečių

30 g cukraus

2 kiaušinių trynių

40 g  sviesto

5 g želatinos

Mangų kremui:

80 g mangų tyrės

8 g cukraus

4 g pektino

1,6 g želatinos

Pasiflorų kremui:

240 g pasiflorų tyrės

25 g cukraus

12 g pektino

4,5 g želatinos

Bananiniam kremui:

70 g baltojo šokolado

90 g bananų tyrės

4,8 g želatinos

175 g grietinėlės

Vaniliniam kremui:

150 g baltojo šokolado

187 g pieno

10 g želatinos

375 g grietinėlės

vanilės

 

GAMYBA

 

Gaminame migdolinį biskvitą (reikės 20 cm skersmens konditerinio žiedo)

Kiaušinius ir cukraus pudrą išplakame iki baltumo. Įmaišome migdolų miltus, kvietinius miltus ir lydytą atvėsusį sviestą. Atsargiai įmaišome iki standumo išplaktus kiaušinių baltymus su trupučiu druskos. Kepame iki 180 laipsnių karščio įkaitintoje orkaitėje, kol viršus lengvai paruduos. Atvėsusį biskvitą perpjauname į dvi dalis.

Pasiruošiame migdolinį biskvitą

Maskarponės sūrį gerai išmaišome su cukrumi, supilame 10 g grietinėlėje išbrinkintą želatiną, sudedame išplaktą grietinėlę. Viską gerai išplakame.

Pasiruošiame aviečių kremą (reikės 16 cm skersmens konditerinio žiedo ir 5 cm skersmens pusrutulio formos)

Kiaušinių trynius, cukrų ir trintas avietes kaitiname nuolat maišydami, kol sutirštės. Nukeliame nuo kaitros ir sudedame želatiną, sviestą, gerai išmaišome ir atvėsiname. Supilame į formas iš užšaldome.

Paruošime torto pagrindą

Biskvitą lengvai patepame maskarponės kremu ir uždedame aviečių kremo sluoksnį. Biskvito kraštus užpildome kremu ir uždengiame antruoju biskvitu apteptu kremu.

Pagrindą laikome šaltai (galima šaldiklyje)  – jį naudosime torto surinkimo pabaigoje.

Paruošiame mangų kremą (reikės 8 cm skersmens pusrutulio formos)

Tyrę su cukrumi ir pektinu paverdame kelias minutes. Nukeliame nuo kaitros ir sudedame želatiną, gerai išmaišome ir atvėsiname. Supilame į atšaldytą formą, panardiname aviečių kremo pusrutulį ir užšaldome.

Pasiruošiame pasiflorų kremą (reikės 12 cm skersmens pusrutulio formos)

Tyrę su cukrumi ir pektinu paverdame kelias minutes. Nukeliame nuo kaitros ir sudedame želatiną, gerai išmaišome ir atvėsiname. Supilame į atšaldytą formą ir panardiname mangų-aviečių kremo pusrutulį ir užšaldome.

Pasiruošiame bananinį kremą (reikės 16 cm skersmens pusrutulio formos_

Bananų tyrę pašildome iki virimo ir ja užpilame baltąjį šokoladą, sudedame, želatiną ir gerai išmaišome. Atvėsiname, sumaišome su plakta grietinėle. Supilame į atšaldytą formą, panardiname pasiflorų-mango-aviečių kremo pusrutulį ir užšaldome.

Pasiruošiame vanilinį kremą (reikės 20 cm skersmens pusrutulio formos)

Pieną pašildome iki virimo ir juo užpilame baltąjį šokoladą, sudedame, vanilę, želatiną ir gerai išmaišome. Atvėsiname, sumaišome su plakta grietinėle. Supilame į atšaldytą formą ir panardiname bananų-pasiflorų-mango-aviečių kremo pusrutulį. Baigdami formuoti tortą uždedame paruoštą biskvitinį pagrindą.

Dekoruojame ir patiekiame tortą

Paruoštą tortą dedame į šaldiklį ne mažiau kaip 8 valandoms. Sušalusį tortą išimame iš formos, papuoškite veidrodiniu glaistu ir apjuosiame plono šokolado juosta. Papuoštą tortą geriausia atšildyti šaldytuve – tokio dydžio tortą bus galima valgyti po maždaug 6-8 valandų. Jei valgysite anksčiau – torto viduryje mėgausitės ledais, kas irgi nuostabu karštą vasaros dieną.