Tortų turnyras vėl kviečia konditerijos entuziastus švęsti Druskininkų gimtadienį
22628
post-template-default,single,single-post,postid-22628,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Tortų turnyras vėl kviečia konditerijos entuziastus švęsti Druskininkų gimtadienį

Tik praėjusį savaitgalį Druskininkuose nuskambėjus miesto gyventojų ir svečių lauktai šventei „Kurort in“, miestas jau ruošiasi kitai – kurorto gimtadieniui. Tradiciškai birželio antroje pusėje švenčiamas Druskininkų gimtadienis, jau trečius metus bus paminėtas ne su vienu, o su daug tortų. Juos keps ne tik miesto kavinės ir restoranai, bet ir visos Lietuvos konditerijos entuziastai.

Gimtadienio proga organizuojamas prieš kelis metus Druskininkuose startavusio Tortų turnyro virtualus konkursas, kuriame kviečiami dalyvauti visi, norintys dalintis aistra konditerijai ir simpatijomis kurortui.

„Artėjant vasarai bei mano gimtojo miesto gimtadieniui, tiek pernai, tiek šiemet sulaukiame klausimų, ar įvyks prieš du metus konditerijos entuziastus subūręs Tortų turnyras. Pernai su liūdesiu turėjome atsisakyti šventės. Šiemet, nors galimybes dar riboja pandemija, šventės nepraleisime. Jaučiame, koks turnyras įdomus tortus kepančiai bendruomenei ir miestui, todėl kviečiame visus konditerijos entuziastus – tiek profesionalus, tiek mėgėjus – dalyvauti virtualiame konkurse ir taip dalintis savo aistra tortų kepimui bei simpatijomis Druskininkams“, – sako kulinarinių knygų ir tinklaraščio „Sezoninė virtuvė“ autorė, Tortų turnyro iniciatorė Renata Ničajienė. „Sunku įsivaizduoti gimtadienį be torto – tai neatsiejama šios ypatingos šventės dalis. Kai švęsdami Druskininkų 225-ąjį gimtadienį Lietuvai padovanojome 100 tortų, pamatėme, kad ši iniciatyva sudomino daug žmonių, turėjo išliekamąją vertę. Šių metų Tortų turnyro tema – Druskininkai. Neabejoju, kad ji įkvėps daugelį profesionalų ir mėgėjų sukurti pačius įdomiausius receptus. Žinau, kad pandemijos metu mėgstantys kepti laiką išnaudojo naudingai ir galėjo daugiau jo skirti žinių tobulinimui, gūdžių lavinimui. Nedrįsdavę anksčiau pradėti kepti, ėmė lankyti virtualius konditerių kursus, kurti bei dalintis savo pasiekimais socialiniuose tinkluose. O dabar galės savo sugebėjimus pademonstruoti ir Druskininkų Tortų turnyro konkurse“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Konkurso dalyvių laukia konditerijoje reikalingi ir naudingi prizai

Pasak didžiąją dalį pandemijos gimtuosiuose Druskininkuose praleidusios Renatos Ničajienės, pirmojo turnyro nepamiršo ne tik dalyviai, kurorto gyventojai, bet ir jo rėmėjai: „Labai vertiname ir džiaugiamės, kad ir šiemet mūsų idėją palankiai sutiko ir labiausiai palaiko Druskininkų miestas, rėmėjais sutiko tapti mūsų ištikimi bičiuliai, kurie konkurso dalyvius apdovanos vertingais prizais, leisiančiais toliau puoselėti bei stiprinti konditerinius įgūdžius“. Pagrindinį Tortų turnyro konkurso prizą įsteigė buitinės technikos gamintoja „Bosch“ – laimėtojai/-ui atiteks tortų kepimą palengvinsiantis virtuvės prietaisas. Kitų prizinių vietų, įskaitant „Facebook“ sekėjų simpatijų prizo laimėtoją, dovanas įsteigė prieskonių ir pasaulio virtuvių produktų gamintoja „Santa Maria“, viena pažangiausių grūdų perdirbimo pramonės įmonių Lietuvoje „Malsena“, kepinių priedų, papuošimų ir desertų gamintoja „Dr. Oetker“ ir kiti konkurso rėmėjai.

Tradiciškai birželio antroje pusėje švenčiamas Druskininkų gimtadienis, jau trečius metus bus paminėtas ne su vienu, o su daug tortų. Laimėtojus rinks ir soc. tinklo sekėjai, ir konkurso komisija.

Konkurso dalyvius turės galimybę vertinti tiek jų draugai, sekėjai soc. tinkle „Facebook“, tiek kompetentinga komisija. Vienas jos narių – 2019 metais vykusio pirmojo Tortų turnyro nugalėtojas Andrius Zubernis, kuriam pergalė turnyre atvėrė daug naujų galimybių. „Sulaukiau labai daug dėmesio – daugiau užsakymų, daugiau klientų. Ne vienas tiek Lietuvos, tiek Šiaurės Airijos restoranas siūlė sudaryti jų meniu, apmokyti personalą. Po turnyro taip pat buvau pakviestas dalyvauti garsiajame „The Great British Bake Off“ televizijos šou, kituose konkursuose ir galiu patvirtinti, kad dalyvavimas juose išlaisvina kūrybingumą, skatina tobulėti, daugiau kurti“, – sako A.Zubernis.

Šių metų Tortų turnyro konkurso tema – Druskininkai. Ją atskleisti tortų entuziastai kviečiami jiems priimtiniausiu ir įdomiausiu būdu: torto išvaizda, skoniu ir/ar torto pristatymu. Konkurso organizatoriams dalyviai kviečiami pateikti: trumpą torto pristatymą, kuriuo paaiškinama, kaip jų kūrinys atskleidžia temą; torto receptą: ingredientų sąrašą ir gamybos eigą; trumpą torto skonio aprašymą; dvi nuotraukas: torto nuotrauką ir torto pjūvio nuotrauką; trumpą, iki 15 sekundžių vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip pjaunamas tortas.

Vertikalus video gali būti nufilmuotas ir paprastu telefonu. Jis padės konkurso komisijai įvertinti torto pjūvį. Registruotis ir siųsti nuotraukas, pristatymą, receptą bei video dalyviai kviečiami iki birželio 14 d., pirmadienio, el. pašto adresu dalyviai@tortuturnyras.lt