Kapotos tešlos ir karamelinio kremo su jūros druska tortas „Trykštantys druskos šaltiniai“
22473
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22473,stockholm-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Kapotos tešlos ir karamelinio kremo su jūros druska tortas „Trykštantys druskos šaltiniai“

Šis tortas – jungtinis „Eglės” sanatorijos konditerių Vilmos Beloručkinienės, Astos Aguonienės, Danutės Tamulionienės ir Aurelijos Banevičiūtės darbas. Baltu patalu apgaubtas „Trykštantys druskos šaltiniai“ tortas su pertepta sūdyta karamele pagamintas su meile ir pagarba Druskininkų sūriems mineralinio vandens šaltiniams, kaip gyvybės simboliui. Iš pirmo žvilgsnio, torto gabalėlis šiek tiek primena tradicinį lietuvių pamėgtą tortą „Napoleonas”, tačiau skonis ir papuošimas byloja apie unikalumą, neeilinį skonį ir išpuoselėtą, drąsų receptą, kuriame druska atsiskleidžia naudojant sūdytą karamelę. Tortas „Trykštantys druskos šaltiniai“ – tobulas saldumo ir sūrumo derinys, sužavėsiantis kiekvieną!

 

Lakštams:

1 kg margarino 

1,4 kg kvietinių miltų

120 g grietinės

2 kiaušinių

trupučio druskos

 

Kremui:

1 kg sviesto

0,5 kg karamelizuoto pieno „Rududu”

 

Iškepame lakštus

Ant lentos išsijojame miltus, į juos dedame gabaliukais supjaustytą, gerai atšaldytą margariną, pilame pasūdytą grietinę, įmušame kiaušinius ir kapojame ilgu peiliu, kol nebelieka sausų miltų. Tešlą suspaudžiame į vieną gumulą ir gerai 2 valandas atšaldome šaldytuve. Po to iškočiojame kuo ploniau. Išpjauname norimo dydžio apskritimus (apie 30 cm), perkeliame ant skardos su kepimo popieriumi, subadome šakute ir kepame iki gražios auksinės spalvos 190 laipsnių temperatūroje 8-10 minučių. Lakštus paliekame atvėsti.

 

Paruošiame kremą

Kambario temperatūros sviestą išsukame iki purios masės, supilame „Rududu“ ir gerai išmaišome.

 

Surenkame tortą

Kiekvieną lakštą tepame kremu, pabarstome stambia jūros druska, bet nepersistengiame, ir taip vieną ant kito sudedame visus lakštus. Kas mėgsta, gali kas ketvirtą lakštą pertepti rūgštesne uogiene ar vaisių tyre. Šis tortas pagardintas obuolių gabaliukų įdaru su citrinos žievelėmis, sultimis ir trupučiu cinamono. Paruoštą tortą aptepame likusiu kremu ir dedame nakčiai į šaldytuvą. Užpilame baltojo šokolado glazūra ir puošiame iš anksto pasigamintais cukraus ažūro raštais, kad primintų trykštantį šaltinio vandenį.

Dalyvės

Vilma Beloručkinienė, Asta Aguonienė, Danutė Tamulionienė ir Aurelija Banevičiūtė