Konditerę Karolina Valaitytę saldiems kepiniams labiausiai įkvepia tradiciniai lietuviški produktai
22315
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22315,stockholm-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Konditerę Karolina Valaitytę saldiems kepiniams labiausiai įkvepia tradiciniai lietuviški produktai

Apie meilę tradiciniams lietuviškiems produktams ir kaip jie įkvepia skaniems kepiniams, pasakoja konditerė Karolina Valaitytė (24)

 

Pirmasis mano iškeptas tortas… Konditerija domėtis pradėjau dar vaikystėje. Pamenu, kaip atsistojusi ant kėdutės padėdavau mamai sukti ausytes (žagarėlius), laistyti tortų biskvitus, po to – dėti biskvitą po biskvito ir galiausiai puošti tortą. Žinoma, labai norėjosi pačiai pamėginti iškepti savo tortą. Kai tam pasiryžau, tai mano pirmasis iškeptas buvo mažas keksiukas, kuris man asocijuojasi su mažu tortu.

 

Kelias nuo pirmojo torto iki tai, kuo esu dabar… Pirmąjį savo šokoladinį keksiuką iškepiau būdama 13-kos metų. Žinoma, pirmas bandymas nebuvo vykęs, nes gavosi ne keksiukas, o meduoliukas. Bėgant laikui pradėjau kepti vis daugiau keksiukų, tortų, kurie darėsi vis gražesni ir skanesni. Taip aplink mane pradėjo formuotis saldumynų mėgėjų ratas, kurie nori skanauti mano skonio meno šedevrus. Tuomet, įgijusi vidurinį išsilavinimą, įstojau mokytis virėjo amato, kuris apima ne tik konditeriją, bet visą maisto ruošą, tačiau pajaučiau, jog tikrasis mano pašaukimas yra gaminti nuostabius desertus, kurie žmonėms kelia nuotaiką ir sukuria geras emocijas. Užsiėmiau įvairių kursų, mokymų paieška, kurių pagalba galėjau gilinti žinias bei tobulinti tam reikiamus įgūdžius šioje srityje. Galiausiai baigusi virėjo amato studijas, pradėjau studijuoti konditerijos specialybę profesinėje mokykloje. Studijų metu stažavausi Rygos šokoladinių saldainių fabrike, sėmiausi žinių iš įvairių konditerijos žinovų. Vėliau įsidarbinau konditere Birštone esančiame „Vytautas Mineral Spa” restorane, pas vieną geriausių Lietuvos šefų Darių Dabrovolską. Ten turėjau daug iššūkių gaminant nuostabius tortus, desertus kiekvienai dienai ir įvairioms progoms, šventėms, jubiliejams. Savo žinias, įgūdžius ir toliau tobulinu įvairiuose seminaruose, mokymuose pas šios srities geriausius Lietuvos konditerius. Šiuo metu didžiausias iššūkis yra dirbti viename geriausių restoranų Lietuvoje, kuris užima garbingą 17-ą vietą geriausių Lietuvos restoranų trisdešimtuke. Jame gaminu tradicinius lietuviškus desertus pagal senovinius receptus, naudodama tik lietuviškus produktus, juos interpretuodama šiuolaikiškai. 

 

Slapta vis dar svajoju iškepti…. Konditerijoje esu išbandžiusi daug įvairių desertų, išmokau kepti ir nuostabią duoną, bet niekada nesu bandžiusi iškepti tikro prancūziško sviestinio kruasano. Noriu pamėginti pati paruošti tešlą, kad galėčiau pajusti kiekvieną plonytį tešlos sluoksnį bei jo gležnumą.

 

Saldiems eksperimentams mane įkvepia… tradicinių lietuviškų produktų panaudojimas konditerijoje, atskleidžiant jų tikrąją vertę bei skonių variacijas. Labai noriu išbandyti kažką naujo, dar nei karto nebandyto, su retai konditerijoje naudojamais produktais.

 

Druska mano kepiniuose slepiasi… Ją savo kepiniuose mėginu atskleisti su rečiau konditerijoje naudojamais produktais.

 

Tortų Turnyrui ruošiu… tortą, kuriuo noriu perduoti žinią Lietuvai apie senai pamirštas senovines lietuviškas konditerijos tradicijas, interpretuojant šių laikų dvasia. Jam panaudosiu išimtinai lietuviškus produktus.

Konditerė

Karolina Valaitytė