Lašišų ir jūros gėrybių tortas
22617
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22617,stockholm-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Lašišų ir jūros gėrybių tortas

Šį, nesaldų ir puikiai šiųmetinę Tortų turnyro druskos temą atspindintį, tortą pristato Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos Mokymo centro Druskininkų filialas. Šis mokymo centras turnyre dalyvauja, kaip jungtinis mokinių ir mokytojų kolektyvas. Druskininkuose veikianti mokslo įstaiga turnyre nusprendė dalyvauti visa grupe. Tortą jie kartu gamino šventės išvakarėse.

 

Tortui: 

0,100 kg želatinos 

0,200 kg žuvies sultinio

0,700 kg lašišų filė 

0,700 kg menkių filė

0,250 kg jūros gėrybių

0,150 kg prancūziškų morkyčių

0,680 kg petražolių

0,100 kg citrinų

0,080 kg žirnelių

0,080 kg kukurūzų

druskos 

maltų juodųjų pipirų 

cukraus

prieskonių

 

Gaminame tortą

Šaldyta lašišos filė atitirpiname iki +2 – +6  temperatūros, nuvalome odą, išimame ašakas, nuplauname po tekančiu vandeniu, nusausiname vienkartiniu popieriniu rankšluosčiu. Prancūziškas morkytes supjaustome ovalo formos ir verdame pasūdytame vandenyje apie 25 minutes, kol suminkštės, iki vidinės +85 laipsnių temperatūros. Žalumą ir daržoves nupplauname po tekančiu vandeniu, nusausiname popieriniu rankšluosčiu. Petražolių lapelius susmulkiname.  Lašišos ir menkės filė pjaustome gabalėliais ir marinuojame su druska, maltais juodaisiais pipirais, žuvies prieskoniais ir gariname apie 25 minutes, iki vidinės +85 laipsnių temperatūros. Visus ingredientus sluoksniuojame ir užpilame želatinos bei žuvies sultinio tirpalu. Atvėsiname +2  – +6 laipsnių temperatūroje. Suvalgome per 24 valandas nuo pagaminimo.

Kepėjai

Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos Mokymo centro Druskininkų filialo mokiniai ir mokytojai