Tortas „Vasaros gaiva“ su mangų ir aviečių konfit jogurtiniuose baltojo šokolado ir „Philadelphia“ sūrio putėsiuose
22553
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22553,stockholm-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Tortas „Vasaros gaiva“ su mangų ir aviečių konfit jogurtiniuose baltojo šokolado ir „Philadelphia“ sūrio putėsiuose

Tortų kepimas Rasai Tuškevičienei – būdas atsipalaiduoti, pradžiuginti, nustebinti šeimos narius ir draugus. Kepdama ji vadovaujasi posakiu: „Tortas turi būti skanus, o gražus būti privalo“, todėl papuošimui skiria labai daug dėmesio.  

Tortų turnyrui ir kartu Druskininkų gimtadienio šventei skirtą tortą Rasa dekoravo kurorto simboliu – trimis sidabrinėmis pušelėmis, puoštomis auksinėmis karūnomis, o kepimui panaudojo Druskininkuose išgaunamą mineralinį vandenį. Druskos idėją įgyvendino papuošdama tortą druskos kristalais dekoruotais gėlių žiedlapiais, o torto skonyje druska atsiskleidžia „Philadelphia“ sūrio putėsiuose.

24 cm skersmens tortui 

 

Biskvitui:

4 kiaušinių

240 g cukraus

100 g sviesto

400 ml gazuoto mineralinio vandens

300 g miltų 

3 šaukštelių kepimo miltelių 

 

Aviečių konfit:

650 g aviečių

60 g cukraus

15 g želatinos

70 ml aviečių sulčių

 

Mangų konfit:

400 g mangų tyrės

100 g cukraus sirupo

10 g želatinos

50 ml vandens

 

Jogurtiniams baltojo šokolado putėsiams:

460 g grietinėlės

2 šaukštų cukraus pudros

2 šaukštelių citrinos sulčių

60 ml pieno

80 g jogurto

180 g baltojo šokolado

12 g želatinos

60 ml pieno (arba vandens) želatinai brinkinti

 

Sūrio putėsiams:

230 g grietinėlės

1 šaukšto cukraus pudros

100 g „Philadelphia original“ tepamojo sūrio

30 g saldinto kondensuoto pieno

10 ml citrinos sulčių

6 g želatinos

30 ml vandens 

 

Iškepame biskvitą

Kiaušinius išplakame su cukrumi. Į masę įmaišome tirpintą sviestą, gazuotą mineralinį vandenį. Miltus persijojame per sietelį kartu su kepimo milteliais ir atsargiai įmaišome į tešlą. Taip į juos pateks daugiau oro, o tai reiškia ir daugiau purumo tešlai. 

Padaliname tešlą į 4 dalis ir atskirai kepame kiekvieną blyną iki 170 °C įkaitintoje orkaitėje. 

 

Paruošiame aviečių konfit

Želatiną užpilame aviečių sultimis ir paliekame brinkti. Avietes verdame su cukrumi, kol jis ištirps. Jei reikia, galima cukraus kiekį keisti, pagal skonį. Ištirpiname želatiną ir supilame į avietes. Padaliname į dvi dalis, paliekame sustingti.

 

Paruošiame mangų konfit

Želatiną užpilame vandeniu ir paliekame išbrinkti. Mangų tyrę sumaišome su cukraus sirupu, vėliau į ją supilame ištirpintą želatiną. Paliekame sustingti.

 

Ruošiame jogurtinius baltojo šokolado putėsius

Produktų kiekis nurodytas dviem torto sluoksniams. Kadangi kiekvieną torto sluoksnį reikia gaminti atskirai, vienam jogurtiniam baltojo šokolado sluoksniui reikės pusę kiekio recepte nurodytų produktų. Želatiną užpilame pienu ir paliekame išbrinkti. Šokoladą užpilame pienu ir išlydome ant garų vonelės, šiek tiek atvėsiname. Grietinėlę išplakame su cukraus pudra ir citrinos sultimis. Atsargiai įmaišome jogurtą. Ištirpiname želatiną, kartu su ištirpintu šokoladu įmaišome į grietinėlės masę.

 

Ruošiame sūrio kremą

Želatiną užpilame vandeniu ir išbrinkiname. Sūrį sumaišome su citrinos sultimis ir kondensuotu pienu. Atskirai išplakame grietinėlę su cukraus pudra, į kurią įmaišome sūrio masę. Želatiną ištirpiname ir supilame į sūrio ir grietinėlės kremą. 

 

Surenkame tortą

Iškepę biskvitai būna purūs ir drėgni, todėl juos labai lengvai sulaistome saldintu vandeniu su citrina. Į torto formą dedame pirmą biskvitą, ant jo pilame jogurtinius baltojo šokolado putėsius, į juos dedame sustingusį vieną sluoksnį aviečių konfit. Dedame antrą biskvitą, pilame sūrio putėsius ir sustingusį mangų konfit sluoksnį. Dedame trečią biskvitą, pilame antrąjį sluoksnį jogurtinių baltojo šokolado putėsių ir aviečių konfit. Uždengiame ketvirtu biskvitu. Paliekame sustingti šaldytuve. Atšalusį tortą papuošiame.  

Dalyvė

Rasa Tuškevičienė